Budoucnost uTorrent - zvažuje se jeho zpoplatnění

Zde získáte informace o programu µTorrent (vydané verze, nové funkce, zjištěné problémy).
Zde také informace a volná diskuze k různým tématům (např. počasí, yr.no a filmové novinky).

Moderátor: emc

Odpovědět
Uživatelský avatar
emc
Administrátor
Příspěvky: 5001
Registrován: 27.únor 2006, 20:22

Budoucnost uTorrent - zvažuje se jeho zpoplatnění

Příspěvek od emc »

bigfalls na forum.utorrent.com píše:Hi everyone,

For the past several months, we’ve had internal conversations around how we can create a better uTorrent experience. Specifically, we want to find a way to improve uTorrent for our customers while financially supporting the amazing team that works every day to make uTorrent great.

As you know, uTorrent is a free piece of software. To support it, we use bundled software and offers to offset the cost that would otherwise be paid directly by the user. This is a familiar revenue model that is commonly used by software companies. It allows us to fund the costs associated with software development, as well as other projects and innovations.

Now for the full disclosure: We’ve never been satisfied with this revenue model. It requires compromises that detract from a premium user experience. We want to find a model that adds value to our product and our users.
We want to find a better way.

So what does this look like? We don’t know, but we have a lot of ideas. We’ll be testing these ideas over the next few weeks and months. Our goals are simple:
  1. Continue to make uTorrent the best torrent client available
  2. Provide our users with clear options for supporting uTorrent (with options for every budget)
  3. Be open and transparent throughout the entire process
We’ve always been at the forefront of innovation for peer-to-peer technology. We are excited to now take on this new and wholly different challenge.
  • The uTorrent Team
překlad, bigfalls píše:Ahoj všichni,

v posledních několika měsících jsme interně hovořili, jak můžeme vytvořit lepší zážitek z uTorrent. Konkrétně, chceme najít způsob, jak zlepšit uTorrent pro naše zákazníky a zároveň finančně podporovat úžasný tým, který pracuje každý den, aby byl uTorrent nejlepší.

Jak víte, uTorrent je volný software tzn. pro uživatele zdarma. K jeho podpoře využíváme příjmy za přibalený software a reklamu, namísto toho, aby podporu platili přímo uživatelé. Toto je známý model, který je běžně používán softwarovými společnostmi. To nám umožňuje financovat náklady spojené s vývojem softwaru, jakož i dalších projektů a inovací.

Nyní narovinu: My jsme nikdy nebyli spokojeni s tímto modelem příjmů. Vyžaduje to kompromisy, které ubírají na prémiovém uživatelském požitku. Chceme najít model, který přidá hodnotu našim produktům i našim uživatelům.
Chceme najít lepší způsob.

Takže, jak bude vypadat? Nevíme, ale my máme spoustu nápadů. Budeme testovat naše myšlenky během několika příštích týdnů a měsíců. Naše cíle jsou jednoduché:
  1. Pokračovat v tom, aby byl uTorrent nejlepší dostupným torrentovým klientem
  2. Poskytovat našim uživatelům jasné možnosti finanční podpory uTorrent (pro každý rozpočet)
  3. Být otevřený a transparentní v celém procesu
Vždy jsme byli v čele inovací peer-to-peer technologií. Jsme nadšeni z toho, že na sebe bereme tuto novou a zcela odlišnou výzvu.
  • Tým uTorrent
Související články:
Uživatelský avatar
Mischo
Příspěvky: 12
Registrován: 30.leden 2014, 10:52

Příspěvek od Mischo »

PCTuning píše:Ovšem vzhledem k tomu, že uTorrent nabízí možnost stahování především nelegálního softwaru, bude zpoplatnění jeho obsahu velmi kontroverzní, ať už přijde v jakékoliv podobě.
Tu by som doplnil ze ziadna "kontroverzia" sa konat asi nebude. Majoritna vacsina uzivatelov ostane pri starsich a odporucanych verziach, kde je to aj u vacsiny zahranicnych (ale i zopar domacich) trackerov poistene pravidlami. Ostatni uz len presedlaju na alternativneho torrent klienta, takze sa po tomto zem v zakladoch neotrasie... :wink:
Odpovědět