CzTorrent - Cenzura uTorrent vs. qBittorrent

Informace o vybraných trackerech (např. CzTorrent, TreZzoR). Řešení problémů s trackery.
Uživatelům je na celém fóru zakázáno psát příspěvky za účelem reklamy na trackery.

Moderátor: emc

Odpovědět
Uživatelský avatar
emc
Administrátor
Příspěvky: 5001
Registrován: 27.únor 2006, 20:22

CzTorrent - Cenzura uTorrent vs. qBittorrent

Příspěvek od emc »

CzTorrent - Cenzura uTorrent vs. qBittorrent

Jak jsem již psal v sousedním tématu, došlo na CzTorrent k zákazu verzí µTorrent 3.x.x od 30.11.2019.
Nic proti tomu, pokud je klient problematickej, tak jej zakázat.

Dlouhá léta prověřený klient µTorrent 2.2.1 a od léta 2019 i reedice µTorrent 3.1.3 fungují na CzTorrent bez problémů. Verzi 3.1.3 je udělena výjimka ze zákazu trojkových verzí (platí v době psaní tohoto příspěvku, snad ji jako odvetný krok nezablokují).

Mnoho uživatelů CzTorrent používajících uTorrent 3.5.x jen sosá a nezajímá se o chod trackeru (nečte novinky ani soukromé zprávy). Jim se stalo to, že jejich klient je při announci odmítnut s chybou. Pak zaplavují chat a fórum s dotazy, proč jim to nestahuje. Občas se k podobným dotazů nachomýtnu a tak uživatelům sdělím, že je možnost downgradu na výše zmíněné verze uTorrent, nebo přejít na vedením trackeru nyní preferovaného perspektivního opensource klienta qBittorrent. Jak se mi vyjádřilo vedení CzTorrent je pro ně uTorrent dlouho mrtvej. Ať si preferují, co jim vyhovuje. Nic proti tomu.

Myslím si ale, že se najde mnoho uživatelů (včetně mě), kterým qBittorrent (zatím) nevyhovuje (nedodělky, některé chyby, trochu jiné GUI) a tak, dokud je možnost (s ohledem na funkčnost) používat uTorrent, tak by raději používali ten, když existují bezproblémové verze. Jenže jakákoli má zmínka o možnosti downgradu uTorrent je cenzurována. Všechny mnou psané příspěvky na toto téma jsou upravovány, označeny za spam (proto se na fóru moc k tématu nevyjadřuju), nebo rovnou smazány (naposledy dnes v Shoutbox na CzTorrent).

Nějaké otisky obrazovky (print screen):
Obrázek

Odkazy k tématu na stránkách CzTorrent:
https://tracker.cztorrent.net/news/
https://tracker.cztorrent.net/forum/readtopic/132741
https://tracker.cztorrent.net/forum/readtopic/133831
https://tracker.cztorrent.net/forum/readtopic/134039
Odpovědět