Nový měřič rychlosti připojení

Zde získáte informace o programu µTorrent (vydané verze, nové funkce, zjištěné problémy).
Zde také informace a volná diskuze k různým tématům (např. počasí, yr.no a filmové novinky).

Moderátor: emc

novela

Příspěvek od novela »

Dobry, ale pouzivam speedmeter na lupe.
Tomasek1234
Expert

Příspěvek od Tomasek1234 »

Mozna je to tim, ze je to test mimo CR. Jinak rychlost.cz ukazuje tak jak ma.
Ale pokud muzu doporucit nejlepsi test co znam, je budto rychlost.cz a hlavne http://www.erivoip.eu/myvoipspeed/www/eri-voiptest.php vcetne VoIP testu. Mereni veci jako QoS v dnesni dobe nabyva na vyznamu. Uz nejde jen o rychlost. Kam se s odpustenim se*** lupy, speedtesty a spol.

Jinak kdo chce otestovat rychlosti do ruznych koutu sveta a videt ty rozdily pak je tu http://speedtest.net/.
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Tomasek1234 píše:Mozna je to tim, ze je to test mimo CR.
Ne. Ne. Test rychlosti je kompletně umístěn na serveru uTorrent CZ.
Testování probíhá stahování a odesíláním souborů o pevně dané velikosti.
U varianty [ Pomalé ] je to 0,5 MB. U varianty [ Rychlé ] je to 2,0 MB.
Tomasek1234 píše:Mereni veci jako QoS v dnesni dobe nabyva na vyznamu.
Pro mé předchozí poskytovatele připojení by graf QoS vypadal jako pila. Prostě na "tuhý produkt střev".
O konstatní rychlosti jsem si mohl nechat zdát. Teď, když už za inet nikomu neplatím, mi to žíly netrhá.
Obrázek
pnf
Expert

Příspěvek od pnf »

emc píše: Teď, když už za inet nikomu neplatím, mi to žíly netrhá.
No tak to já chci taky mít net a nikomu ho neplatit, poraď jak to děláš :wink:
Tomasek1234
Expert

jj ja byl driv na 2,4GHz a taky vim co to nekdy zpusobuje. Ale diky bohu muj provider je hodne slusnej a i kdyz mame ve smlouvach agregace 1:2 tak sem ji za x let nikdy nepocitil. www.ralsko.net at mu udelam reklamu. A dneska na 5GHz je to uplna parada. Spoj asi na 1.5km slape jak vino a nejaky vykyvy nenastanou ani kdyz padaj trakare. A muzu vam rict, ze docela cloveka potesi, kdyz na CS lidi zjistujou co to mam proboha za net s pingem 4ms :D Moje odpoved "normalni 5GHz WiFi" je vetsinou prekvapi. Jo holt provider je zaklad vseho. Technologie uz je, myslim, vychytana, ale kdyz ISP nechce, tak to nikdy nepujde poradne. :D
novela

Příspěvek od novela »

Jj ralsko.net je posledni dobou hodne na koni, zadne vypadky, rychly net bez omezenich... proste parada.
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

emc píše:Testování probíhá stahování a odesíláním souborů o pevně dané velikosti.
U varianty [ Pomalé ] je to 0,5 MB. U varianty [ Rychlé ] je to 2,0 MB.
Asi ty soubory zvětším na 1,0 MB a 3,0 MB (víc už kvůli trafiku nemůžu). Přeci jen už jsou dnes linky rychlejší, tak ať to ukazuje přesněji i u rychlých připojení. Minimální délka měření v jednom směru by měla být alespoň 5 sekund. Přeci jen DialUp 56k na P2P asi nikdo nepoužívá. No a pod ten speedtest umístím ještě odkazy na alternativní měřiče.
U ERI mi vadí krátký čas měření uploadu. Myslím, že to kvalitu tohoto měření degraduje. :(
Obrázek
Tomasek1234
Expert

emc píše:U ERI mi vadí krátký čas měření uploadu. Myslím, že to kvalitu tohoto měření degraduje.
Kratky cas? Me to meri celkem dlouho. Ja jsem s tim testem maximalne spokojenej. Merim jen na eri a rychlost.cz. Pro rychlou kontrolu pak skoro vzdy http://schema.mistral.cz/speed/
pnf
Expert

Příspěvek od pnf »

Jo tak o 5 GHz si můžu nechat jenom zdát zatím :cry: Dříve jsem byl u www.mh2net.cz a to byla paráda , i když s mohlo stahovat jen přes noc , ale zato to jelo jako kule , po přestěhování jsem musel bohužel změnit providera na www.levnet.cz a je to dost o ničem.Sice to má být bez omezení , ale rychlost a kvalita linky je dosti žalostná :?
Tomasek1234
Expert

emc dej tam vic. Proto to keca. Ten upload je strasne malej i pri rychlem pripojeni.
pnf
Expert

Příspěvek od pnf »

JJ jen tam klidně přidej ať to pořádně měří :wink:
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Pokud bych chtěl mít na webu stejnej měřák, jako je na http://rychlost.eri.cz/ , mohl bych
si jej zakoupit na: http://www.myspeed.com/standard.html za pouhých $395 ročně. :(
Obrázek
pnf
Expert

Příspěvek od pnf »

Já si myslím , že pro účely utorrentu by to byla zbytečná investice , mám dojem , že stávající měření rychlosti je k těmto účelům vcelku vyhovující :wink:
Tomasek1234
Expert

Urcite souhlasim. Takovej dukladnej test neni treba. Nehlede na to, ze s DSL toho moc slusnyho nikdo neuvidi :D
pnf
Expert

Příspěvek od pnf »

Tak bych si emc dovolil tvrdit , že nám ten testík rychlosti nějak nechce měřit rychlost uploadu :roll:

Obrázek
Odpovědět