Bezpečnostní díra v uTorrent

Zde získáte informace o programu µTorrent (vydané verze, nové funkce, zjištěné problémy).
Zde také informace a volná diskuze k různým tématům (např. počasí, yr.no a filmové novinky).

Moderátor: emc

Remy
Dárce

Příspěvek od Remy »

Pety píše:...........
Ano, s tím nelze než souhlasit. Je strašně nedokonalý. Vypadá to, jako by si autoři šetřili vylepšení vždy jen jedno za jeden měsíc. Sere mě, kudy chodí. Přesto jedu na něm, protože jiné klienty nezvládají kolikrát ani to. A funkčně nadupaný Azureus udělá z počítače rychlostně něco jako mobil se Symbianem. Není moc z čeho vybírat. Většina kvalitních klientů je postavená na příkazovou řádku.
uTorrent stavěný pro Lindu je taky skoro nepoužitelný v GUI, přesto v příkazovém řádku umí vše.Na Widlích jsem ho miloval. Spousta funkcí a celkem rozumně seřazených. Má to dobrou logiku v menu i v liště.

uQbittorrentu to vypadá, že snad jednou bude důstojnou náhradou. Zatím spíš koukám jak autoři šetří s nápady. Zřejmě až se dostanou na úroveň uTorrentu, nebudou mít co vylepšovat a proto to tak vše kolem něj je. Každopádně je nesoudím, protože to dělají pro nás lamy zadarmo. Nesoudím, ale komentuji ;-)
Remy
Dárce

Příspěvek od Remy »

Pety píše: ... jsem narazil na nedodělanou práci s .torrent soubory. ... a mazat zároveň s torrentem. To u qbittorrentu prostě nefunguje. Sice se uloží, ale smazat se neumí. Leda to čistit ručně.

... něco dělat se systémem, po nové instalaci, resetu, nápravě havárie utorrentu mi stačí ty soubory někam přesunout, poklepat na ně a dát zkontrolovat data.
Stále ještě nefunguje smazání torrent souborů zároveň s daty. Je to na hlavu, protože v příkazovém řádku to funguje odjakživa, takže jen chybí klikátko v menu. (to je o tom co jsem psal, že přidávají funkci jednou za čas, aby to vypadalo jako vývoj. (trapas - naštěstí ne můj)).

Nevím jak je to na widlích, na Lindě je to taky trotl při přesunu/přeinstalaci. Konfiguráky má ve třech různých adresářích, plus torrenty mám tam, kde je chci mít. Pokud vše najdu a přesunu na jiný komp, zapojím extery, pak všechno naběhne i bez kontroly dat (kterou ale vždy pro jistotu dělám).

Doufejme, že se trochu pohnou. Naposledy přidali "Aktualizace trackerů" přímo do kontextmenu torrentu, což umožňuje označit více torrentů najednou a nechat je aktualizovat. Trvalo to, ale už to tam je. Obecně jim držím palce. Koneckonců to dělají zadarmo a jako open source.
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Něco jsem lovil na zdejším fóru a narazil na toto téma. Napadlo mě proklepnout si µTorrent ve verzi 3.1.3.26837, která je nyní nabízena ke stažení jako preferovaná (kvůli podpoře torrentů s 32 MB částmi). Testováním jsem zjistil, že

µTorrent 3.1.3 (build 26837) na portu 10000 (skrytě) nenaslouchá.

Toto platí i pro aktivovaný WebUI a net.discoverable = true.
Odpovědět