INSTALUJ.cz - antiviry prověřený uTorrent s čórnutým obsahem

Zde získáte informace o programu µTorrent (vydané verze, nové funkce, zjištěné problémy).
Zde také informace a volná diskuze k různým tématům (např. počasí, yr.no a filmové novinky).

Moderátor: emc

Zamčeno
Uživatelský avatar
emc
Administrátor
Příspěvky: 4999
Registrován: 27.únor 2006, 20:22

INSTALUJ.cz - antiviry prověřený uTorrent s čórnutým obsahem

Příspěvek od emc »

INSTALUJ.cz - antiviry prověřený uTorrent od PS Media s čórnutým obsahem

Dnes 20.duben 2015 na mě začali skákat reklamy serveru INSTALUJ.cz na antiviry prověřený uTorrent, který lze stáhnout z jejich webu.

Obrázek

Jak jsem zjistil, ke stažení není nabízen instalátor uTorrent221.exe ze stránek uTorrent.CZ , ale jejich vlastní, včera vytvořený (dle otisku časového razítka jejich digitálního podpisu) a dnes nasazený do reklamní akce. Základem pro jejich instalátor je ten můj, vydaný dne 14.04.2014.

Obrázek

Problém je však v tom, že jejich instalátor je na jejich webu prezentován jakoby pocházel ze stránek uTorrent.CZ.
Navíc obsahuje mnou vytvořené soubory, k jejichž sdílení v rámci jejich instalátoru jsem nedal svolení.

Kód: Vybrat vše

current.btskin - mnou vytvořený soubor vzhledu
settings.dat - mnou vytvořený soubor nastavení
utorrent.lng - mnou a Lumirem vytvořený překlad
utorrent-221-25534.chm - mnou vytvořený český návod
Napsal jsem jim email i s návrhy řešení nastalé situace. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví.
Uživatelský avatar
emc
Administrátor
Příspěvky: 4999
Registrován: 27.únor 2006, 20:22

Shrnutí a uzavření sporu uTorrent.CZ a INSTALUJ.cz

Příspěvek od emc »

Pro přehlednost jsem toto vlákno (neobsahující žádný příspěvek od instaluj.cz) promazal a ponechávám jen toto

Shrnutí a uzavření sporu uTorrent.CZ a INSTALUJ.cz

Dne 20.duben 2015 v 18:03 odeslán do redakce instaluj.cz email upozorňující je na tyto skutečnosti, že jejich instalátor (který obsahuje chyby, protože někdo dělá něco, čemu ne zcela dobře rozumí - moje poznámka) je prezentován jakoby pocházel ze stránek uTorrent.CZ. Navíc obsahuje mé autorské dílo, aniž by mě požádali o souhlas k tomuto způsobu šíření. Navrženy způsoby řešení.

Dne 20.duben 2015 v 18:15 jsem tuto záležitost zveřejnil na fóru a odkaz článku dal na Facebook. Asi za dvě hodiny reagoval zástupce instaluj.cz omluvou a s tím, že následující den mi na email odpoví. Článek i odkaz na FB jsem jako projev dobré vůle odstranil.

Dne 21.duben 2015 v 8:32 jsem obdržel odpověď, ve které se omlouvají, vysvětlují své důvody (zejména falešná hlášení AV) a požadují, abych vytvořil instalátor speciálně jen pro jejich web.

Dne 21.duben 2015 v 21:10 jsem jim odpověděl, že se stupidním Google a jinými pseudo antiviry bojuji (obesílám je s reporty o falešných detekcích). Dále jsem jim sdělil, že nebudu vytvářet pro každý softwarový portál jejich vlastní instalátor. Ať buď použijí ten můj s mými přidanými soubory, nebo pouze "utorrent.exe", který je sám o sobě také instalátorem. Upozornil jsem je na stále trvající nevyhovující stav (jejich instalátor s mými soubory nebyl odstraněn).

Vzhledem k tomu, že se ani následující den 22.duben 2015 nic nezměnilo a ani jsem již neobdržel žádnou odpověď, v 17:37 jsem obnovil článek na fóru i odkaz na něj na Facebooku. Navíc jsem přidal pohrůžku reciprocity (vy porušujete moje autorská práva, já budu porušovat ty vaše) pro případ, že nesjednají nápravu do 24.duben 2015 18:00. Teprve až toto zabralo. Týž večer jejich zástupce na FB příslibil, že mi následující den napíše.

Dne 23.duben 2015 v 10:00 zástupce instaluj.cz vyjádřil lítost, že celá záležitost takto dopadla a že naše spolupráce tímto končí. (Spolupráce skončila již dávno, viz http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?p=17701#17701. - moje poznámka) Navíc se cítí dotčeně. Nakonec prý nasadí vlastní překlad ve vlastním instalátoru. A že jsem si dovolil celou záležitost zveřejnit (hlavně jeho email, který jsem tedy na jeho žádost smazal), možná předají tuto záležitost svému právníkovi, protože jsem se prý dopustil několika přestupků...

Prostě klasika. Ten, kdo něco poruší se ještě cítí dotčeně a kope kolem sebe, když poškozený na tuto skutečnost upozorní a opakovaně žádá sjednání nápravy...

Každopádně, nakonec INSTALUJ.CZ uznali oprávněnost mého požadavku a dotčený instalátor (jak jsem zjistil 23.duben 2015 ve 12:50) ze svého webu stáhli, resp. celou katalogovou stránku uTorrent dočasně sestřelili. Aktuálně (platí pro 23.duben 2015, 16:45) je na stránkách INSTALUJ.CZ ke stažení čistý "utorrent.exe" ve verzi 2.2.1.25302 (nejvyšší build této verze dostupný na oldversion.com) bez mnou přidaných souborů.

Tímto považuji celou záležitost za vyřízenou a pokud instaluj.cz nebude podnikat další kroky proti mé osobě, pak toto téma tímto příspěvkem uzavírám...
Zamčeno