PODVOD! Phishing a zavirovaná příloha od [email protected]

Zde získáte informace o programu µTorrent (vydané verze, nové funkce, zjištěné problémy).
Zde také informace a volná diskuze k různým tématům (např. počasí, yr.no a filmové novinky).

Moderátor: emc

Odpovědět
Uživatelský avatar
emc
Administrátor
Příspěvky: 4999
Registrován: 27.únor 2006, 20:22

PODVOD! Phishing a zavirovaná příloha od [email protected]

Příspěvek od emc »

POZOR PODVOD !!

Phishing a zavirovaná příloha od [email protected]

POLICIE.CZ píše:Podvodný e-mail vám může zavirovat počítač

Policie ČR varuje občany před podvodnými e-maily, které jsou rozesílány zejména do pracovních e-mailových schránek různých organizací, firem a veřejných institucí.
E-mail je rozesílán z různých internetových domén, doposud s uživatelským jménem „debt“. Předmět zprávy obsahuje text „Výše pohledávky na vašem účtu“ a číslo pohledávky. V textu zprávy je uvedeno upozornění na výši dlužné částky na osobním účtu, s tím, že pohledávku je možné dobrovolně uhradit do uvedeného termínu. Součástí e-mailu je příloha – soubor s příponou .zip s názvem „smlouva“ a její číslo. V příloze je spustitelný .exe soubor, který obsahuje virovou nákazu. Po jeho otevření dojde k napadení počítače a nainstalování škodlivého kódu, v tomto případě se jedná o tzv. "trojského koně".

Policie ČR proto důrazně varuje občany před otevíráním příloh neznámých e-mailů, zejména v uvedeném případě, neboť již samotný email je z bezpečnostního hlediska počítačového systému rizikový.

Z dosavadních poznatků a oznámení můžeme konstatovat, že e-mail je šířen jako tzv. spam, jehož cílem není žádné skutečné upozornění na dluh, ale navedení uživatele k otevření přílohy, a tím k infikování počítače škodlivým kódem, což je předstupeň dalšího možného zneužití počítačového zařízení.

V případě, že se uživatelé setkali s tímto e-mailem, doporučujeme antivirovou kontrolu počítačového zařízení, případně jiná opatření, která eliminují možné působení viru v počítači.

Policie ČR je o této aktivitě informována, v tuto chvíli eviduje stovky případů v celé České republice a má proto dostatek materiálu, na základě kterého vede šetření.


kpt. Mgr. Petra Srnková
oddělení tisku a prevence
Policejní prezidium ČR
Uživatelský avatar
emc
Administrátor
Příspěvky: 4999
Registrován: 27.únor 2006, 20:22

Příspěvek od emc »

Doručenka mnou odeslaného emailu pro POLICIE ČR píše:The original message was received at Tue, 25 Nov 2014 03:55:46 +0100

Your message (id [email protected] ) was successfully relayed to smtp.pcr.cz.
The message was addressed to: [email protected]
Uživatelský avatar
Tomasek1234
Expert
Příspěvky: 1653
Registrován: 26.březen 2006, 12:42

Příspěvek od Tomasek1234 »

Par jsem jich dostal, ale ne z utorrent ale jinych domen.
Odpovědět