Porušování autorských práv kopírováním návodů µTorrent

Zde získáte informace o programu µTorrent (vydané verze, nové funkce, zjištěné problémy).
Zde také informace a volná diskuze k různým tématům (např. počasí, yr.no a filmové novinky).

Moderátor: emc

Odpovědět
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Delší dobu sleduji, jak mnozí uživatelé i moderátoři trackerů bezostyšně kopírují mnou vytvořené a zde zveřejněné návody na µTorrent.

Na CzTorrent se toto dělo za dob vyhlášení premií za zpracování návodu. Namísto vlastní tvorby si někteří uživatelé kopírovali zdejší články CTRL+C / CTRL+V.

Jiný správce trackeru mi napíše, že jestli mi nebude vadit, když pod ukradeným návodem na µTorrent bude odkaz na tento web. Na mou výtku odpověděl, že to dělají i jiní, proč by nemohl on. Pak se mu to rozleželo a články nahradil odkazy.

Před pár dny byl jedním webhostingem zablokován blog jistého uživatele, který si bez dovolení přivlastnil mé návody. Na jinému hostingu smázli pouze závadový soubor.

Dnes jsem objevil neautorizované kopie návodů na BestTrackeru. Autora článku, supermoderátora Majkin1 obeslal se žádostí o stažení článku. Uvidíme, jak se zachová. Zároveň oslovím i CzTorrent a LightFenix, aby kopie na fóru smázli také.

Vůči trackerům chci nejdříve jednat s vedením. Nemá smysl cokoli začít hrotit...

Pokud kdokoli budete chtít na svých stránkách zveřejnit mé návody, nebo jejich výňatky, kontaktujte mě emailem s žádostí o povolení jejich vystavení. Pokud dojde k dohodě, bude možné, za předpokladu dodržení stanovených podmínek, tyto články vystavit i na vašem webu.

Berte to tak, že podporou uživatelů, testováním konfigurací a tvorbou různých návodů strávím spoustu času. Proto se mi nelíbí, když někdo výsledek mé práce bezostišně ukradne.
Odpovědět