Admin zápasí s novým notebookem

Zde získáte informace o programu µTorrent (vydané verze, nové funkce, zjištěné problémy).
Zde také informace a volná diskuze k různým tématům (např. počasí, yr.no a filmové novinky).

Moderátor: emc

emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Prosím o tip na utilitku "network activity lights" - česky "indikátor síťového provozu".

Ve Windows XP byla ikona standardní součástí systému.
Ve Windows Vista sice ikona byla, ale jen animovaná, ne reálná indikace.
Ve Windows 7 chybí úplně...

Obrázek

Zkoušel jsem i LanLights http://www.paulmather.net/lanlight.asp , ale žere 16% CPU a po zavření notebooku (režim spánku) ztratí komunikaci se síťovkou a pro obnovení monitoringu je nutno jej restartovat.
pnf
Expert

Příspěvek od pnf »

Máš na mysli třeba něco jako popisují zde http://digitalne.stahuj.centrum.cz/wire ... z-na-siti/ ?
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

pnf,
jsi megaloman! Mě stačí jen ta ikona dvou monitorů do tray. Nic víc.
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Po několika letech se vracím k tématu. Před pár měsíci jsem indikaci síťové komunikace
konečně definitivně vyřešil nástrojem, který odpovídá přesně mým představám.

Obrázek

http://www.itsamples.com/network-activi ... cator.html
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Tak po dalším skoro roce se opět hlásím.

Můj notebook je toho času stejně mobilní v rádiusu délky kabelu napájení. Baterka se odporoučela. Místo původních (mizerných) dvou hodin provozu nyní zvládne 3,5 minuty + 0,5 minuty na přechod do hibernace. Ještě v létě jsem přemýšlel o nové. Teď přemýšlím o novém.

Nikdy bych nevěřil, že se mi zalíbí něco jako netbook. Ale... Minulý týden jsem trávil několik hodin v jedné firmě a instaloval software. Zájemci měli nechat počítače / notebooky / netbooky zapnuté. Jaké bylo mé udivení, když jsem se po zhruba hodině a půl dostal k jednomu ze zapnutých netbooků, který byl bez napájecího kabelu. A baterka skoro plná. Když se pak majitelka "růžovky" vrátila, říkala, že vydrží makat přes pět hodin. No není to paráda?

A teď otázka na vás. Máte přehled o netboocích? Co byste mi doporučili (model + odkaz)? Nechci to brát dle preferencí ovcí na Heureka.
  • rozumná cena (opět nechci moc investovat)
  • větší displej (aby skoro slepej alespoň něco viděl)
  • výkon může být slabší (převážně web, mail, office)
  • výdrž baterie (4h+)
Tomasek1234
Expert

Příspěvek od Tomasek1234 »

Nevim jak moc ti poradim, notebooky ani ultrabooky ani jine booky moc nemusim. Mam radeji stolni masiny. Ale jeden book mam pracovni tady na stole je to Asus UL30V, dobre se to nosi, display je pro me malej ale trochu se na tom delat da a na baterku vydrzi v excelu s wifinou tak 8-10h. :D

EDIT // aha vetsi to jsem prehlidnul tak tohle asi urcite ne.
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Tak jsem se po sedmi letech rozhoupal a v září 2019 koupil nový notebook.

Původně jsem chtěl kombinaci SSD+HDD, ale tak dlouho jsem vybíral a rušil objednávky různých notebooků (neochota prodejců dát záruku na IČO 24 měsíců), až mi občas vypadl ze specifikace vypadl nějaký požadovaný parametr, jako konektor RJ-45. Nakonec bohužel plotnový HDD. A na můj dotaz mi autorizovaný servis HP, VSP DATA a.s., odpověděl, že mi za 4.494 Kč do notebooku namontují ke stávajícímu SSD i 1TB plotnový disk, ale že mi na něj dají záruku jen 3 měsíce. :shock: Že budu notebook používat pro kancelářské účely, nikoli pro torrenty, myslím, že by mi SSD 256GB mohl stačit, případně pořeším po záruce.

Notebook HP 15-dw0006nc Natural Silver 6WK44EA#BCM
Intel Core i5 8265U Whiskey Lake, 15.6" IPS antireflexní 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics 620, SSD 256GB, numerická klávesnice, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi 802.11ac, 3článková baterie 41 Wh, Windows 10 Home (6WK44EA)

Obrázek
https://www.pekro.cz/hp-laptop-15-dw000 ... -silver-P/

Kupoval jsem ho v září 2019 za 16.790 Kč, kdy byla obvyklá cena 17.990 Kč.
Teď v lednu 2020 koukám, že se cena propadla až na 14.550 Kč, obvyklá cena 15.990 Kč.
Všechny ceny uváděny včetně DPH 21%.
Obrázek
Odpovědět