Trocha nostalgie aneb jak to všechno začalo

Zde prosím upozorňujte na chyby v překladu, eventuálně navrhujte vylepšení některých frází.

Moderátor: emc

Odpovědět
emc
Administrátor

Příspěvek od emc »

Jak to všechno začalo? Matně vzpomínám, že jsem v říjnu 2005 objevil klienta µTorrent. V té době jsem působil na BRTrackeru. A už tehdy i jako podpora uživatelů. Tehdy se jelo na klientech Azureus (na něm jsem jel i já, proto mám tu modrou žábu) a na BitComet, který byl později kvůli nekorektnímu chování zakázán a nahrazen BitSpirit. µTorrent mě nadchl. Nechápal jsem, jak něco s velikostí pod 100kB může být plnohodnotným programem. Navíc v jednoduchosti je síla. A tak jsem µTorrent začal používat. Tehdy už s češtinou od překladatele krytak. Některé fráze se mi nezdály a tak jsem mu začal od verze 1.1.7.1 posílat své návrhy. Nové fráze pro verzi 1.2 už byly z mé hlavy. Že krytak na další práci s překlady neměl čas, převzal jsem otěže od verze 1.2.1 já. Během několika dalších verzí jsem překlad kompletně celý přepsal k obrazu svému. Začal jsem pod doménou utorrent.webz.cz, ale začátkem roku 2006 jsem usoudil, že to není ono a přešel pod vlastní doménu www.utorrent.cz. Časem se ke mě připojil Lumir. Spolu jsme pak dost věcí konzultovali. Třeba dvě nejviditelnější změny byly na jeho popud.

Kód: Vybrat vše

Pomoc -> Nápověda
Pokročilé -> Rozšířené
Bohužel se Lumir před čtyřmi lety odmlčel a dál se mnou na překladech nespolupracuje. Slovenský překlad tedy nějak páchám sám. Občas na některém z trackerů požádám nějakého slovenského uživatele o korekci.

Obrázek
Odpovědět