µTorrent CZ je nejpoužívanější a možná i nejlepší P2P BitTorrent klient - tedy program pro stahování souborů přes torrent

HledatHledat   EnglishEnglish   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení 

Kompletní český návod - bude či nebude?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Česká a slovenská lokalizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 12.březen 2010, 22:25    Předmět: Citovat

CzechFlotila napsal:
klikačka na stránku "µTorrent CZ"

Toto ponechám to tak, jak to je. Minimální gramotnost je podmínkou užívání µTorrent.

CzechFlotila napsal:
V první části věty slovo "mně" změnit na "mi", ve druhé části zcela změnit mírně zmatenou syntaxi.(... a jsem si jist, že bez...)

Upraveno.

CzechFlotila napsal:
Zcela vypustit větu:"Seznam je v abecedním pořadí." (není to pravda!)

V abecedním pořadí to více méně bylo, jen ludde byl mimo pořadí na prvním místě jako původní autor a všichni ostatní z BitTorrent Inc. pak následovali. - Věta smazána.

CzechFlotila napsal:
Bílá reprezentuje již stažené části.
Modrá reprezentuje ještě nestažené části.

Není to opačně (bílá-modrá)?

Ano, opraveno.

CzechFlotila napsal:
termíny: Tracker, DHT, PEX.
předělat takovéto termíny na aktivní odkazy k vysvětlivkám termínů.

Primárně je návod vytvářen pro CHM, kde vlevo je trvale zobrazen Obsah a tím tedy i link na Rejstřík. Bych se z toho asi zbláznil, kdybych měl u všech pojmů dávat link na rejstřík. Běžně se rejstřík vyskytuje i v knížkách. Takže nic nového pod sluncem. Uživatel musí projevit trochu snahy...

CzechFlotila napsal:
Část je rozdělena na bloky, jen nevím zda jsou tyto uváděny v kB nebo v KiB.

KiB považuj za novou jednotku resp. předponu specifikovanou normou, kB jako totéž hovorově (obojí tedy 1024 B).
kB specifikovaný normou (1000 B) se používá jen při určování velikosti HDD a paměťových médií. V rámci µTorrent se takovéto použití nevyskytuje.
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 12.březen 2010, 22:25    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
Remy
Dárce

Město bydliště: Internacionál

PříspěvekZaslal: 12.březen 2010, 23:37    Předmět: Citovat

http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_05_03.html
napsal:
Čekal je čas v sekundách od posledního požadavku odeslaného protistraně.

V mém klientu je místo "Čekal" uvedeno "Čekání"

http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_05_03.html
napsal:
Odesláno je množství odeslaných dat danému uživateli od doby přidání úkolu torrentu.
Staženo je množství odeslaných dat danému uživateli od doby přidání úkolu torrentu.

Všiml jsem si, že počet odeslaných i přijatých dat se resetuje zároveň s restartem klienta/compu. Doba přidání úkolu torrentu zůstává stejná. Jestli to do nápovědy zahrnout? - nevím.

PS: RE na RE:Perfektní zpětná vazba. Děkuji. I já se z toho poučím. Dnes to balím, ale trochu mě to chytlo, takže se zase stavím, nevadí-li to

Naposledy upravil Remy dne 14.březen 2010, 05:09, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 12.březen 2010, 23:37    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 13.březen 2010, 00:10    Předmět: Citovat

CzechFlotila napsal:
V mém klientu je místo "Čekal" uvedeno "Čekání"

Původní výraz z 1.7.7 byl pozměněn v klientovi, ale při přepisování návodu jsem si toho nevšiml. Zatím jedu návod nahrubo. A bude hotovo, udělám si sám korekturu. Ale jak se znám, bez ostatních uživatelů by mi spousta nedostatků unikla... Opraveno.

CzechFlotila napsal:
počet odeslaných i přijatých dat se resetuje zároveň s restartem klienta

V celku logické. µTorrent si nevede dlouhodobou statistiku peerů. Provedu zpřesnění z "od doby přidání úkolu torrentu." na "od spuštění úkolu torrentu." Upozorním na to i Ultima.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pnf
Expert

PříspěvekZaslal: 13.březen 2010, 13:33    Předmět: Citovat

Tak koukám emc , že tu máme pomocníka , doufám , že to nebyl jeho poslední příspěvěk Very Happy A jak pokračuješ s překladem ? S prckem už na to moc času nezbývá že Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Remy
Dárce

PříspěvekZaslal: 14.březen 2010, 01:27    Předmět: Citovat

pnf napsal:
Tak koukám emc , že tu máme pomocníka , doufám , že to nebyl jeho poslední příspěvěk Very Happy A jak pokračuješ s překladem ? S prckem už na to moc času nezbývá že Wink

1) Nedůvěra je užitečná věc, jen - prý se lépe staví na důvěře....
2) Víš proč tu máte pomocníka a ne pomocníky? Já ano. Není to jen o charakterech, ale i o informovanosti. Lidé o tom nevědí....!

EDIT: Trochu mě mrazí z té poznámky emc, že si korekturu udělá sám. Šel jsem do toho s úmyslem pomoci, ne kritizovat.

Jdu si přečíst další část. Jakmile tu budu navíc, dejte vědět.

Naposledy upravil Remy dne 14.březen 2010, 05:13, celkově upraveno 1 krát.
Remy
Dárce

PříspěvekZaslal: 14.březen 2010, 05:01    Předmět: Citovat

http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_05_01.html#General
citace:
Celková velikost zobrazuje celkovou velikost stahovaných dat. Číslo v závorce množství již stažených dat, které prošly kontrolou hash a které byly zapsány na disk. Je-li zobraze...

Drobná chyba. Ve druhé větě chybí přísudek. Nejlépe asi dát místo tečky čárku následovanou malým "č".

-----------------
http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_04.html#Name
citace:
Výchozím názvem úkolu je buď jméno souboru nebo složky, které jsou přenášeny.

V této větě buďto chybí čárka za slovem "souboru", nebo přebývá slovo "buď ". Nejsem si jist. Ta věta je prostě "divná". Určo je tam chybka, ale ve finále to zřejmě nikdo nepostřehne.

------------------
http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_04.html#Status.Seeding
citace:
Seeduji znamená, že torrent je kompletní (kompletně stažen) a že je seedován.

Chybí čárka. Nebo vypustit "že".

O kousek níže (a nejen tam) je
citace:
Počáteční Seed (Initial Seeding)
V angličtině je to bůhvíjak, v češtině ovšem velké písmeno druhé slovo v názvu nemívá. Vím ale, že je běžná praxe, nechávat toto v překladech s velkými písmeny, takže předpokládám, že si takovýchto drobností nemám všímat..... Dej mi vědět, co a jak pls.

----------------
http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_04.html#ETA
citace:
Čas je odhad zbývajícího času do konce stahování vybraných souborů daného torrentu. Při seedování je zde zobrazován čas, za jak dlouho úloha přejde v závislosti na Seedovat dokud do stavu Dokončeno. Je-li torrent zastaven, je zde zobrazeno ∞.

Zavádějící vysvětlení.
Je-li torrent neaktivní, je zde zobrazeno ∞. (anebo ještě jinak napsáno)
Je-li totiž torrent "zastaven" - viz. v návodu na stránce výše http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_04.html#Status.Stopped - je políčko prázdné.

-------------
http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_04.html#Added_On
citace:
Přidáno dne zobrazuje datum, kdy byl úkol torrentu přidán.
Dokončeno dne zobrazuje datum, kdy byl úkol torrentu dokončen. Není-li ještě dokončen, je pole prázdné.

Datum a čas.

---------------
http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_04.html#Context_Menu.Torrent_Options.Force_Start
citace:
Vynucený Start torrent bude ihned vynuceně spuštěn bez ohledu na jeho pořadí ve frontě. Ignorována jsou i další omezující nastavení, jako Maximální počet aktivních torrentů, Plánovač a Seedovat dokud.

Zde není chyba v textu. Zde mám jednu, myslím důležitou poznámku. Dokud jsem neměl u žádného z torrentů aktivovánu volbu [V]Start, nenainstalovalo se mi Teredo. Při [V]Startu u všech torrentů, se chytlo napoprvé. Předtím jsem se hrabal ve firewalu a v nastavení routeru a měnil co se dalo. S [V]Startem je od té doby nainstalované a nedělá problémy, i když [V]Start zruším a udělám třeba i restart compu, IPv6 Teredo zůstane.
Možná by nebylo od věci o tomto fenoménu zjistit více a případně to zakomponovat do návodu.

---------------
Dnes stačilo. Zase z toho mám hlavu jako škopek a ke konci už prakticky nevnímám, co čtu. Příště totéž raději ještě znovu pročtu.
Co jsem zde vypsal není to co je třeba opravit, ale to, co si podle mne zaslouží pozornost. Vyber si sám, co vyhodíš. Dělal jsem to způsobem, jaký jsi žádal ve své výzvě.
citace:
Je lépe upozornit na cokoli nejasného, než to, čemu nerozumím raději ponechat možná chybně.

Takže doufám, že jsem trochu pomohl; zase se stavím. Ahoj
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 14.březen 2010, 12:22    Předmět: Citovat

CzechFlotila napsal:
Trochu mě mrazí z té poznámky emc, že si korekturu udělá sám. Šel jsem do toho s úmyslem pomoci, ne kritizovat.

Špatně z tvé strany pochopeno. Myslel jsem to tak, že na tom makám a před uploadem souboru provedu jen zběžnou rychlou kontrolu. Hlavní korekturou chci zaměstnat vás ostatní, protože některé své chyby prostě nevidím. Vidím v tom textu to, co bych tam chtěl vidět a ne chyby a překlepy, kterých jsem se dopustil. Tou mou korekturou jsem myslel, že si po dokončení celého kompletu i se zapracovanými opravami vše postivě přečtu a proklikám všechny odkazy, zda vedou správně.

Za pomoc ostatních jsem rád. Korekturu návodu 1.7.7 jsem si dělal sám a teď když z něj čerpám, se občas nestačím divit.
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 14.březen 2010, 13:42    Předmět: Citovat

CzechFlotila napsal:
Drobná chyba. Ve druhé větě chybí přísudek. Nejlépe asi dát místo tečky čárku následovanou malým "č".
Přísudek není důležitý, přejímá se z předchozí věty. Upraveno dle doporučení.
CzechFlotila napsal:
V této větě buďto chybí čárka za slovem "souboru", nebo přebývá slovo "buď ".
Doplněna čárka.
CzechFlotila napsal:
Mám dojem, že se v tomto případě čárka nepíše. Souvětí souřadné a souhlasné (toto asi není origo správnej výraz, ale asi chápeš). Čárka by se psala: "... tak , a nebo úplně jinak." (češtinář nejsem).
citace:
Počáteční Seed (Initial Seeding) - druhé slovo v názvu malé písmeno
Řeším to zpravidla dle angličtiny - spíše vzhledově.
citace:
Je-li torrent zastaven, je zde zobrazeno ∞. - Zavádějící vysvětlení.
Ano, skutečně významová chyba. Zabrousil jsem proto do anglického návodu a tam maj chybu taky. Viz. http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?pid=465828#p465828
citace:
datum a čas
Doplněno.
citace:
Vynucený Start vs. Teredo
U mě Teredo v pohodě. Vynucený start na to nemá žádný vliv.
citace:
Zase z toho mám hlavu jako škopek a ke konci už prakticky nevnímám, co čtu.
Přesně můj případ při psaní.
citace:
Je lépe upozornit na cokoli nejasného, než to, čemu nerozumím raději ponechat možná chybně.
Ano, takto to prezentuji od počátku.
Remy
Dárce

PříspěvekZaslal: 15.březen 2010, 02:02    Předmět: Citovat

citace:
CzechFlotila napsal:
Mám dojem, že se v tomto případě čárka nepíše. Souvětí souřadné a souhlasné (toto asi není origo správnej výraz, ale asi chápeš). Čárka by se psala: "... tak , a nebo úplně jinak." (češtinář nejsem).

Neviděl, a i přesto pokračoval.
Neviděl, a tak se zastavil. (místo tak - proto, tudíž....)

Nevěří, že jsou.
Nevěří, a že jsou! (Významově jiná věta, ale princip zůstává)

Ve tvé větě v nápovědě ti tam překáží konec závorky, který to opticky mate. Skutečně tam je chyba. Dá se tam jednoduše smazat "že", které je tam jaksi navíc. Něco jako slovo "Ten" ve větě "Ten vůz už jel..." Vůz pojede i bez slova ten. Very Happy

Jinak dnes nemám náladu, stavil jsem se jen pro reakci. Je ještě třeba upirátit něco na koukání přes den a já na to ještě nesáh... Very Happy
Ahoj
Remy
Dárce

PříspěvekZaslal: 19.březen 2010, 02:23    Předmět: Citovat

emc

Koukal jsem na to fórum, na které jsi sem dával odkaz a zjistil jsem, že korektoři jsou nedostatkové zboží v každé zemi což? Very Happy
Remy
Dárce

PříspěvekZaslal: 19.březen 2010, 03:47    Předmět: Citovat

http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_02.html#Remove.Remove_and_delete_torrent
citace:
Odstranit a vymazat torrent odstraní úkol torrentu ze seznamu a vymaže torrent soubor z úložiště torrentů.

Zde není chyba. Jen návrh, jestli by nebylo lepší držet se stále stejného označení jednotlivých pojmů. V tomto případě mám na mysli místo slovního spojení "torrent soubor" uvést (jako je už uvedeno jinde) "soubor .torrent" či ".torrent soubor"
V textu se i jinde vyskytují dva termíny pro jednu věc. Např. hned na dalším řádku je "torrent soubor" a o 5 řádků výše je to s tečkou.

http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_02.html#Remove.Move_to_trash_if_possible
citace:
Přesunout do koše, je-li to možné řekne µTorrent, aby se pokoušel přesouvat vymazávané soubory do Koše (Recycle Bin) před tím, než je odstraní z disku. Toto funguje pouze tehdy, je-li volná kapacita Koše dostatečná.

Pozůstatek strojového překladu.

emc
Tentokrát je to slabší. Holt jelikož to beru odzadu dopředu, tak se vlastně zpětně v čase zlepšuješ.... anebo s časem .... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ahoj, zas se stavím.
Remy
Dárce

PříspěvekZaslal: 19.březen 2010, 03:51    Předmět: Citovat

Pokud bych mohl poprosit o kopii, která by fungovala off-line, Byl bych daleko produktivnější. Mám rychlý komp, ale pomalé připojení a to mě velice zdržuje. V práci, kde jsem si nechal zavést rychlou linku zas nemám čas. Kdyžtak dej vědět.
Remy
Dárce

PříspěvekZaslal: 30.březen 2010, 01:42    Předmět: Citovat

Ahoj emc, jestli máš ještě zájem, tak tady jsou další postřehy...

http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_05_06.html#Show.Transfer_Cap
citace:
Zelená linka zobrazuje limit objemu přenesených dat za zadané období.
Zelená linka zobrazuje kumulativní množství stažených dat.

Přijde mi to divné...

http://www.utorrent.cz/help/manual/html/AppendixA_01_05_07.html#Log_to_File
citace:
Dokud není zaznamenávání zastaveno, žádné informace nejsou do souboru zapsány.

Zde je asi významová chyba.

Nic jiného divného jsem zatím v návodu nenašel. Když budeš chtít, písni mi. Měl by mi přijít mail. Ahoj CF
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 06.duben 2010, 23:33    Předmět: Citovat

Proveden upgrade na µTorrent 2.0.1 RC1.

CzechFlotila o FUP napsal:
2x zelená linka? Přijde mi to divné...

Takto byly ve verzi 2.0 použity barvy v programu. Ve 2.0.1 se změnila barevná schémata.

CzechFlotila o Záznamech napsal:
Dokud není zaznamenávání zastaveno, žádné informace nejsou do souboru zapsány? Zde je asi významová chyba.

Takto to skutečně je. Viz. anglický manuál a vlastní test záznamů v programu.
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 19.duben 2010, 21:02    Předmět: Citovat

Přeloženo až po Fronta AppendixA_02_08.html a intenzivně pokračuji dál. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Česká a slovenská lokalizace Časy uváděny v UTC + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

Přejdi na: