µTorrent CZ je nejpoužívanější a možná i nejlepší P2P BitTorrent klient - tedy program pro stahování souborů přes torrent

HledatHledat   EnglishEnglish   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení 

Jak být "aktiv" když používám VPN?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Prosím o radu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wdc

PříspěvekZaslal: 04.duben 2018, 19:45    Předmět: Jak být "aktiv" když používám VPN? Citovat

Dobrý den,

torrent trackery mě v seznamu peerů zobrazují jako passiva
což znamená, že se ke mně passivové nepřipojí, jen aktivové.
Chci být aktiv, ale nevím jak na to, jelikož moje situace je komplikovaná a nejsem odborník na Windows 10 a sítě.

Cesta spojení mezi mnou a jiným peerem / trackerem vypadá takhle:

torrent klient
comodo firewall kde by mělo být vše/port pro příchozí spojení povolen
windows firewall - tady nevím, ale snad by to nemělo být blokované, také jsem tam ten port přidal
domácí router který je napojený na anténu wifi - zde jsem přidal port forwarding toho portu na mou interní IP adresu počítače 192.168.2.107
OpenVPN server (ubuntu linux) - v jeho firewallu (iptables) je ve výchozím nastavení vše povoleno, co není zakázáno, takže chyba by snad neměla být zde

Nevím tedy kde "po cestě" je chyba, a co přesně udělat abych to zjistil kde po cestě je problém že nevystupuju jako aktiv a jak to tedy napravit. Jestli víte nějaké příkazy jako netcat i pro windows a i s parametry a kde je spustit abych zjistil kde je ta cesta neprůchozí. Děkuji předem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 04.duben 2018, 19:45    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 04.duben 2018, 22:07    Předmět: Citovat

K tobě se připojit nemůže nikdo, pokud jsi pasiv.
Ty se můžeš připojit k aktivovi, protože aktiv = připojitelný.

Comodo Firewall + Windows Firewall... V systému měj aktivní pouze jeden firewall! Většinou je to tak, že ten lepší firewall vyřadí z funkce windows firewall. Stejně tak to bývá i s antivirákem.

Abys byl aktiv, muším mít od wifi providera veřejnou IP adresu, nebo...

OpenVPN - Pokud jsi přes VPN propojen do jiné sítě, která má veřejnou IP a v této síti máš přesměrován port na svou IP, pak bys měl být aktiv přes tuto VPN. Teorie. Já zatím VPN propojení pro P2P zatím neřešil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 04.duben 2018, 22:07    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
wdc

PříspěvekZaslal: 04.duben 2018, 22:33    Předmět: Citovat

emc napsal:
K tobě se připojit nemůže nikdo, pokud jsi pasiv.

Pokud jsi přes VPN propojen do jiné sítě, která má veřejnou IP a v této síti máš přesměrován port na svou IP, pak bys měl být aktiv přes tuto VPN.

Jak říkám u více než jednoho trackeru jsem v seznamu peerů jako passiv a myslím si že je to pravda, protože torrent i jiné protokoly/typy připojení (jiné P2P a PC hra) mají problém mě spojit se všemi lidmi. Ale jsem schopný odseedovat soubory, ale jen k peerům kteří jsou na trackeru vidět jako aktiv. k passivům to neseeduje. To je tedy v kolizi s tím co tvrdíte. No a OpenVPN mám a ten server má veřejnou IP adresu, zbývá tedy podle vašeho doporučení zjistit jestli/jak v iptables přesměrovat port a na jakou cílovou IP Rolling Eyes
Já už jsem toto snad zkoušel, ale asi to bylo špatně vytvořené pravidlo IPtables firewallu. Právě proto mě zajímají ty příkazy do linux a wndows jak zistit kde se ta spojení na můj sdílecí port zarazí. Už jsem se ptal i na VPN foru i na Linux foru :-/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Prosím o radu Časy uváděny v UTC + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: