µTorrent CZ je nejpoužívanější a možná i nejlepší P2P BitTorrent klient - tedy program pro stahování souborů přes torrent

HledatHledat   EnglishEnglish   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení 

Co dělat, kdy je počet seedů najednou 0 ?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Prosím o radu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DavidDizzer

PříspěvekZaslal: 07.leden 2018, 16:49    Předmět: Co dělat, kdy je počet seedů najednou 0 ? Citovat

Dobrý den,
Jsem si vědom, že než se má založit nové téma, má se pročíst veškeré fórum, zda není dotaz již vytvořen. Rovněž jsem se díval do návodu, ale nic, co potřebuji, jsem tam nenašel.

Měl bych tedy, prosím, dotaz. Jsem v podstatě začátečníkem ve stahování torrentů, ale v podstatě už vím hlavní důležité věci, abych vše ovládal a fungovalo to.
Přesto mě jedna věc zaráží a nevím na ni odpověď.

Uvedu příklad i s mým konkrétním screenem z mého torrentu:
- Dal jsem stahovat torrent. Ten se bezproblému začal stahovat a naběhl na 78,9 %. Bohužel nyní již několikátý den nechce stahovat. Je mi jasné, že to závisí na počtu seedů a peerů, ovšem i přesto tomu nerozumím. Když se torrent stahoval, je zřejmé, že není "mrvý" a v podstatě je stále v oběhu. Pokud se ale nyní již třetí den nic neděje a počet seedů je 0 (0) a počet peerů 0 (3), tak co to znamená?
Aby se mi torrent nadále stahoval nebo stáhnul, musí být alespoň 1 SEED, ne? Jak je možné, že najednou seedů není ani jeden a znamená to to, že když nebude žádný seed, tak se torrent již nikdy nestáhne? To znamená, že už nebude ani funkční, bude tedy "mrtvý"? To ale znamená, že se úplně ztratil z oběhu, ne?

Co je potřeba k tomu, aby se torrent dostahoval nebo aby se vůbec stahoval (někdy)?

Uvádím příklady - prosím, abyste se mi vyjádřili ke stahovaným torrentům, kde mám staženo 78,9 % a 0,9 % - i s těmi 0,9 % - stahovalo se a nyní mi to ukazuje seed 0 (0) a peer 0 (1) - co si z toho mám vzít a jak to chápat? Stáhne se torrent ještě někdy nebo už je mrtvý? Pak nechápu, když je torrent stále na netu na stažení + magnet, tak přece jen tak zmizet z oběhu nemohl, ne?

Díky MOC!

A popravdě nevím, jak tady vložit nějaký obrázek z PC? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 07.leden 2018, 16:49    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 07.leden 2018, 18:03    Předmět: Citovat

Dobrý den Davide,
řeší se to každou chvilku. Podobných témat tu najdeš mnoho.
Třeba toto i s obrázkem: http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?t=2922&highlight=dostupnost

Na tom tvém torrentu není žádný seed. Ostatní uživatelé mají stejně jako ty 78,9 %. A tak data netečou. Pokud se nepřipojí nějaký seed, už ani nepotečou. To, že je daný torrent někde zaindexován není zárukou toho, že ho stáhneš. Zvlášť na veřejných trackerem. Na privátních jsou mrtvé torrenty po nějaké době automaticky mazány systémem.

Dalším důvodem, proč nemusí jít stahovat i když by na torrentu byl seed, je, že jste všichni pasivové = nepřipojitelní. Data stahuješ od jiných uživatelů. Aby se dva uživatelé mohli spojit, musí alespoň jeden z nich být aktiv. Více o této problematice v sekci Help.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 07.leden 2018, 18:03    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
DavidDizzer

PříspěvekZaslal: 07.leden 2018, 18:48    Předmět: Děkuji - ještě dotaz Citovat

Děkuji za odpověď, vážím si jí.
Ano, není připojen žádný seed a seed v tomto případě je vlastně člověk, co má data někde stažená? Já myslel, že to funguje v podstatě i na principu, že někdo ,,první" nahraje data jako torrent na web a pokud jsou nahrány, dají se stahovat. Mě jen napadlo, když přece stáhne někdo nějaký torrent a pak ho vymaže z pc nebo torrent aplikace nebo něco, tak automaticky zmizí jakýkoliv seed, který by mohl soubory poskytnout ne? Tedy už po třeba prvním týdnu nebude k dispozici seed a torrent nepůjde stáhnout.

Když se píše, že je počet seedů je 0 z 0 připojeno (0 ve swarmu), znamená to, že už se nikdy nikdo nepřipojí nebo někde ještě nějaký seed existuje, ale není přihlášen? - proto ta 0? Nebo už žádný seed ani neexistuje?

Díky tohle mi stačí Wink
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 07.leden 2018, 19:56    Předmět: Citovat

Přesně, jak píšeš. 0 seedů je aktuální stav. Pokud někdo zapíná uTorrent (či jiný BitTorrent klient) nepravidelně, klidně se může stát, že se to za pár dní či do měsíce podaří stáhnout. Pokud ne, už je pravděpodobnost úspěchu mizivá.

Nahlédni sem:
http://www.utorrent.cz/help/jak-stahovat-pres-torrenty.php
http://www.utorrent.cz/help/manual/html/Chapter02_01.html
http://www.utorrent.cz/help/manual/
http://www.utorrent.cz/help/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DavidDizzer

PříspěvekZaslal: 10.leden 2018, 23:58    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď Smile

Mohl bych ještě dotaz? Přesto mi to hlava nebere.
Uvedu ještě příklad. Stahuji torrent: u kterého je 0 z 2 seedů připojeno (0 ve swarmu) a 0 z 2 peerů připojeno (1 ve swarmu)

Z tohoto plyne, že momentálně nejsou žádný ze seedů (kteří jsou nejvíce důležití) aktivní. I když nejsou aktivní, ale někteří (2) seedi existují, takže jak se připojí, bude to o.k...

Pak ale nastala ta situace, kdy stahuji torrent kde nyní:
Je připojeno 0 z 0 seedů (0 ve swarmu) a je připojeno 0 z 1 peerů (2 ve swarmu).
Z tohoto plyne, že neexistuje žádný seed? Není ani žádný aktivní, ale není ani celkově - neexistuje, který by se někdy mohl připojit, jinak by to ukazovalo alespoň třeba že někde existuje, ale není připojen (třeba 0 připojeno z 1), ale alespoň jeden by existoval.

Pokud neexistuje žádný seed, což nevím, jak je možné, tak se soubor nikdy nemá jak stáhnout. Existuje pouze peer, který mi poskytne neúplná data (tedy ne 100 %). že?

Mám tedy dotaz:

Jak nemůže existovat žádný seed? Musí přece existovat minimálně jeden, a to ten, který daný torrent (soubor) sdílí na internetu, který jej nahrál, ne? Nechápu tedy, jak nemůže existovat na daný soubor žádný seed, vždycky by měl existovat, ne?
Nechápu to, když torrent byl nějakou dobu na netu, tak určitě seed existoval, a teď najednou zmizel? Neexistuje?
Kam se poděl? Možná se ptám jak idiot, ale velice mě to zajímá a snad to vše popisuji tak, aby to vyznělo nejlépe.

Díky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 11.leden 2018, 00:53    Předmět: Citovat

DavidDizzer napsal:
Uvedu ještě příklad. Stahuji torrent: u kterého je 0 z 2 seedů připojeno (0 ve swarmu) a 0 z 2 peerů připojeno (1 ve swarmu)

Z tohoto plyne, že momentálně nejsou žádný ze seedů (kteří jsou nejvíce důležití) aktivní. I když nejsou aktivní, ale někteří (2) seedi existují, takže jak se připojí, bude to o.k...

Ti 2 seedi ve swarmu jsou. Ale pokud ty jsi pasiv (nepřipojitelný) a oni taky,
nikdy se nespojíte a data nepotečou. Leda tak přes nějakého aktiva (připojitelného).
Aktiv je ten, kdo dostane v NAT testu výsledek OK

DavidDizzer napsal:
Jak nemůže existovat žádný seed? Musí přece existovat minimálně jeden, a to ten, který daný torrent (soubor) sdílí na internetu, který jej nahrál, ne?

Na začátku torrentu byl uploader, tedy první seed. Ten má data ve svém PC a měl nastaveno sdílení těchto dat přes např. uTorrent. Data od něj a pak i od dalších nově vzníklých seedů (ale nejen od nich) mohli stahovat další uživatelé. Ti mají stažená data ve svých PC (pokud např. film po shlédnutí nevymazali). Večer vypnou PC a jdou chrápat. Seed zmizí. Ráno se možná zas objeví. Po nějaké době však torrent z klienta uTorrent vymažou, aby měli volnou kapacitu internetového připojení pro další torrenty. Tento seed tak zmizí navždy.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Prosím o radu Časy uváděny v UTC + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: