µTorrent CZ je nejpoužívanější a možná i nejlepší P2P BitTorrent klient - tedy program pro stahování souborů přes torrent

HledatHledat   EnglishEnglish   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení 

Diskuze: avast!
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Bezpečnost
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JK
Expert

PříspěvekZaslal: 09.říjen 2011, 19:32    Předmět: Diskuze: avast! Citovat

Teda doporučit někomu antivir, kterej ve free verzi neuměl/neumí(?) léčit, ale zato umí rozesrat celej systém tak, že po rebootu už nenabootujete(!), to chce koule... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 09.říjen 2011, 19:32    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 09.říjen 2011, 20:07    Předmět: Citovat

JejKey a i jiní,

o léčení souborů se dalo hovořit v dobách MS-DOSu, kdy při léčení docházelo k odstřihnutí přidaného ocásku se škodlivým kódem. Dnes defacto léčení je totéž co smazání (do truhly). Vyskočí na tebe okno proaktivní ochrany, které konkrétní soubor zablokuje a je po všem.

Myslím si, mezi podstatné vlastnosti patří proaktivní ochrana. Je lépe zabránit už proniknutí infekce do PC, než pak sebelepším čističem dávat vše zpět do kupy. Měl by být komplexní. Např. výborná Avira ve free verzi nekontroluje poštu a otázkou je, jak odfiltruje nebezpečný obsah webových stránek. Navíc není v češtině a to by bezpečnostní program měl být, aby uživatel věděl, co po něm to vyskakující okno vlastně chce.

Z dalších free antiviráků mě AVG neuspokojuje a s jinak výborným Microsoft Security Essentials jsem měl pár problémů při instalacích (asi zase zbytečně provázanej se systémem) a proto mi nesedí / nedoporučuji.

Pokud máš ty, nebo kdokoli jiný tip na lepší antivirák, pak, pokud splňuje tyto podmínky, sem s ním:
  • zdarma v souladu s licenčními podmínkami
  • v češtině nebo slovenčině
  • proaktivní ochrana
  • certifikovaný nezávislými společnostmi VB100, AV-TEST, AV-Comparatives apod.
  • máš jej odzkoušen
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 09.říjen 2011, 20:07    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
JK
Expert

PříspěvekZaslal: 09.říjen 2011, 20:23    Předmět: Citovat

emc napsal:
nebezpečný obsah webových stránek.
Tím máš na mysli co? Flash, jehož nastavení závisí na uživateli? Javu, jejíž nastavení záleží na uživateli? JS, jehož bezpečnost záleží na nastavení prohlížeče?

Před uživatelskou blbostí neochrání nic.

---

Já si pod léčením představuji odstranění viru + následků jeho činnosti, tzn. likvidace všelijakých autorunů a dalších blbostí.

---

Můj tip na lepší řešení bezpečnosti:
- používat mozek (pozor, přemýšlení bolí)
- spouštět neznámé programy pod omezeným test účtem nebo v sandboxu předtím, než se dostane do praktického provozu

Funguje to spolehlivě, ale není to certifikováno žádnou ze společností, která na tom rýžuje $$$ Wink
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 09.říjen 2011, 20:36    Předmět: Citovat

JejKey napsal:

Máš pravdu. Ale, když já tak rád na tu havěť klikám a čekám, co se bude dít.

NOD32 jsem sestřelil a teď dlouhodobě testuju kombinaci avast! + Comodo Firewall.
  • při potencionální hrozbě mi avast! nabídne autosandbox (což bylo v mém případě mnoha různých testovacích instalací až moc, tak jsem modul deaktivoval)
  • při závažnější hrozbě se pak předbíhaj rezidenti avast! a Defense+
  • občas mi avast zahlásí falešňák tam, kde NOD32 mlčel, ale vesměs se jedná o "šedé utility", kde heuristika asi oprávněně vyhodnocuje nestandardní chování
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 09.říjen 2011, 20:54    Předmět: Citovat

emc o pár příspěvků výše napsal:
... Např. výborná Avira ve free verzi...

Nedalo mi to a zkusil jsem nainstalovat jinde tolik vychvalovanou Aviru. Už při instalaci mi nadávala, že není kompatibilní s Comodo (asi obchodní tah na Avira Internet Security). Instalace dokončena s volbou defaultního doporučeného nastavení. Při testování mi nakažené soubory z webu mazala bez varování tj. žádné vyskakující okno. A při proskenování mé sbírky byl počet falešňáků vyšší než u avast!. Beru tedy své předchozí slovo "výborná" zpět... Jdu obnovit systém ze zálohy (image disku).
pnf
Expert

PříspěvekZaslal: 10.říjen 2011, 06:58    Předmět: Citovat

JejKey napsal:

To je sice pravda, ale bohužel uživatelských blbostí je velká spousta, a proto je tu software zajišťující alespoň pocit zabezpečení, jelikož i sebelepší software je při špatném nastavení k ničemu

emc napsal:
NOD32 jsem sestřelil a teď dlouhodobě testuju kombinaci avast! + Comodo Firewall.

Používám stejnou kombinaci a zatím jsem nezaznamenal nějaký problém Wink Aviru jsem taktéž zkoušel, ale první co mě odradilo byly reklamy při každé aktualizaci a dále její nesnášenlivost s různými "léčivy" Laughing
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 25.říjen 2011, 00:29    Předmět: STAHUJ.CZ : Jaký je avast! Free Antivirus v nové verzi 6.0? Citovat

emc v diskuzi k avast! Free Antivirus 6.0 na STAHUJ.CZ napsal:
AVG jsem používal 1994-2005. Dříve jsem byl nadmíru spokojen. Ale postupem času AVG ve způsobech detekce začalo zaostávat. U mne i u mých známých došlo k několika kritickým infiltracím, přestože byla databáze pravidelně aktualizována. AVG jsem tehdy nahradil NOD32 2.7.
---
Pokud to myslíte s ochranou počítače vážně, pak samotný antivir nestačí. Bohužel však není žádné dokonalé řešení od jednoho výrobce a tak si to musíme namíchat sami. COMODO Internet Security má nejlepší firewall současnosti, ale bohužel jen průměrný antivirus, ESET Internet Security má výborný antivirus, ale bohužel jen slabý firewall. Totéž platí i pro avast! Internet Security. Komplexní zabezpečení proto poskytne kombinace COMODO Firewall + alternativní antivirus tj. buď placený ESET NOD32 Antivirus, nebo zdarma avast! Free Antivirus (vše v nejnovějších verzích).
---
avast! Free Antivirus jsem nasadil na mých počítačích s uvedením pětkové verze. Už se mi nechtělo platit za NOD32. Nedávno proveden upgrade na šestku. Zodpovědně mohu prohlásit, že za celou tu dobu jsem problémy se zavirováním neměl.

http://magazin.stahuj.centrum.cz/jaky-je-avast-free-antivirus-v-nove-verzi-60/
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 06.listopad 2011, 21:46    Předmět: Citovat

Tak jsem si včera kliknul... No dobře, bylo to vědomě a úmyslně. Přišel mi totiž email, že mi někdo (asi nějaká fešná baba) poslal fotku na Facebook a doufá, že se na tu fotku podívám...

kód:
i wannted poslat foto u dávno, ale bál jsem se, že u nelíbí, že me vidí. kontrolu odkazu U viz foto, doufám, že u to líbí
Stáhnete si a uvidíte, že moje fotografie ...
http://dropfile.ru/files/get/AJYoCtGPuV/dc63595.zip

Zip jsem si stáhnul a rozbalil. Uvnitř byl exáč s ikonkou Facebooku. avast! mlčel. Chvilku jsem váhal, zda ten malware zkusmo nespustit v sandboxu Comodo. Ale pak jsem to raději projel online scannerem Dr.Web, abych zjistil, co to je zač. Pak jsem ho poslal do laborky avastu, ať si ho tam klucí testnou. Dnešní aktualizace jeho definici již obsahuje: Trojan.PWS.Panda.1204 / Malware.gen - závažnost vysoká.
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 12.listopad 2011, 00:19    Předmět: Citovat

Prohlížím si pro zajímavost starší témata ze sekce Aktuálně. Mimo jiné jsem narazil i na příspěvek JejKey ohledně antivirů. Takže o kousek výše mohl dát defacto jen odkaz: http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?p=12930#12930

JejKey napsal:
Boha jeho, doporučovat někomu instalaci antiviru a ještě k tomu avastu - no fujtajbl.
Člověk, kterej u PC používá hlavu, antivir nepotřebuje. A tupymu userovi nepomůže ani milion antiviráků, protože on si stejně "klikne". Smile
A avast jako takovej můžu vřele nedoporučit, krom toho, že neumí léčit, je taky výbornej na falešny poplachy a mazání "viru" s sebou odnese při nejhorším celej systém. Laughing

Nebo zde: http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?p=14720#14720

JejKey napsal:
... "když je uživatel debil, kliká na kde co všechno a sosá kdejakou kravinu z neznámyho zdroje, nepomůže mu ani milion antivirů" a odebrat avast, jeho léčící schopnosti ve free verzi byly rovny nule (free verze léčit neuměla) a mazání občas dokázalo kvalitně rozesrat celej OS.
Proto bych ho nahradil MWAV. V kombinaci s Unlockerem je to ideální řešení na "odvirování" PC.

JK
Expert

PříspěvekZaslal: 12.listopad 2011, 13:13    Předmět: Citovat

Jop, akorát se mi to nechtělo hledat. Smile
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 04.únor 2014, 17:52    Předmět: Citovat

Poslední dobou hází spoustu falešných poplachů Win32:Evo-gen [Susp]... Rolling Eyes
Prostě darovanému koni na zuby nekoukej. Chceš-li si koně koupit, jdi do jiné stáje...
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 08.březen 2014, 22:26    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsem jiné alternativy zdarma - Bitdefender a Avira.
AVG jsem odepsal již dávno...
Bohužel musím konstatovat, že avast! je v kategorii ZDARMA asi nejlepší volbou.
Tomasek1234
Expert

PříspěvekZaslal: 09.březen 2014, 12:50    Předmět: Citovat

Zkus comodo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 09.březen 2014, 13:18    Předmět: Citovat

Comodo AV jsem zkoušel dříve jako součást celého Internet Security. Firewall je špičkovej, ale antivirová část je slabota. Pokud testy probíhaj tak, že se vezme složka plná virů a pustí se do ní antivirák, není to vypovídající o jeho kvalitě. Podstatné je, aby zablokoval komunikaci již v zárodku, tj. zastavil nebezpečný script na webu, zastavil stažení infikovaného souboru. V tomto ohledu je avast! hodně napřed. Jen to bohužel přehání a při sebemenším podezření automaticky vše odstaví. Sad
Tomasek1234
Expert

PříspěvekZaslal: 09.březen 2014, 14:21    Předmět: Citovat

Jak jses schopnej tohle v domacich podminkach vubec hodnotit? Ja mam comodo internet security a zatim jsem velmi spokojenej. Nez silenej zrout prostredku a falesnej hlasis avast to radeji budu bez antiviru. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Bezpečnost Časy uváděny v UTC + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: