µTorrent CZ je nejpoužívanější a možná i nejlepší P2P BitTorrent klient - tedy program pro stahování souborů přes torrent

HledatHledat   EnglishEnglish   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení 

zelenáč (nevím, co je seed, peer, ani uživatelský manuál)
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Prosím o radu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ksandyzlaty

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 08:08    Předmět: zelenáč (nevím, co je seed, peer, ani uživatelský manuál) Citovat

Zdravím!
jsem úplný začátečník,nainstalovala jsem program dle návodu a již stahuji,ale ráda bych věděla,co to je vlastně to"seedování",co to znamená "seeduji" a když co to znemená tedy "počet seedů a peerů".
A zda má nějaký smysl ovládání stahování šipkami(tj.právě ten seed,peer,rychlost)atd.Jaký má význam přesouvání stahovaného výše či níže,atd,atd
Hledala jsem to,ale všude už to každý ví,takže co to znamená se asi jinou cestou nedovím.
Děkuji za odpovědi-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 08:08    Předmět: Reklama

beldy

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 09:38    Předmět: Citovat

mozna by pro zacatek pomohlo precist toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/BitTorrent
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 11:19    Předmět: Citovat

Nebo ještě lépe http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?t=58, kde ti stačí druhý odkaz.

emc napsal:
1. Předmět musí vyjadřovat, čeho se dotaz týká.
(Špatně: Pomoc, jsem zoufalý!)

No jo, přesně, zelenáč opravdu vystihuje podstatu dotazu... (doplněno adminem)
ksandyzlaty

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 11:59    Předmět: Citovat

Skutečně bylo nutné mě označit za blbce,který neví ani co je to manuál?
Tak jsem začala s novým programem a domnívala jsem se,že jde o jakýsi žargon.Tato reakce vypovídá především o vaší úrovni.
maros_nr

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 12:12    Předmět: Citovat

si myslis ze ti bude kazdy pisat ze co znamena zelena sipka a co cervena..? ze co je to peer, seed... emc ta slusne odkazal na manual kde sa vsetko docitas
ksandyzlaty

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 12:12    Předmět: Citovat

Každý jsme vzdělaní v jiném oboru a já jsem přesvědčena,že z toho mého,byste nerozuměli jedinému řádku,ale vždy každému vysvětlím-nezesměšnuji ho pro neznalost.
Nehledě na to,že jsem poznamenala,že program jsem dle manuálu nastavila.
Především mě zajímalo,zda ovlivním stahování tím,že šipkami,které v okně jsou, posunuji titul výše,poř.kliknu na rychlost,atp.
Přiznám se,že nemám ani čas pročítat absolutně vše.
Doufala jsem,že toto forum zde je právě i pro začátečníky a znalí jim poradí.
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 09.únor 2008, 12:23    Předmět: Citovat

ksandyzlaty napsal:
Skutečně bylo nutné mě označit za blbce

Já jsem něco takového napsal? NE!

Kdyby ses ale před položením dotazu podívala do sekce "Než se zeptáte čtěte zde...", tak bys věděla víc.

A k tomu zelenáčovi, nazvala ses tak sama... Já jsem jen řekl, že napsáním slova "zelenáč" do předmětu nevypovídá vůbec nic o tom, co takový dotaz může obsahovat. Jde o to, že po tobě navštíví toto fórum další tisíce uživatelů, kteří zde budou hledat odpověď. A pokud je bude zajímat např, co je to peer, pak by procházeli seznam příspěvků, a pokud by byl tvůj předmět správně vyplněn (co je to peer, seed....), pak by našli ten tvůj příspěvek a hned by znali odpověď. O tohle mi šlo. Z nikoho blbce nedělám. Pokud je někdo blbec, projeví se tak sám a já na to nemám potřebu upozorňovat, maximálně mu pak dám BAN.

Překlad uživatelského manuálu z angličtiny do češtiny (aby byl obsahově správný) mi zabral několik měsíců. Bylo by od tebe fér mu jako zelenáč věnovat alespoň několik (desítek) minut. Můžeš být ráda, žes dostala odkaz, kde máš co hledat. Mohlo se ti taky stát, že bys dostala je strohé RTFM.

A když už jsme u těch dotazů, tak i jinde popisují, jak se správně ptát, aby ze sebe uživatel sám neudělal blbce. Viz. zde překlad z angličtiny: http://www.cadforum.cz/cadforum/otazky.html
pnf
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.únor 2008, 20:47    Předmět: Citovat

Jejda chvíli nemám přístup k netu a tady se píšou hotové romány Laughing Nuž aspoň mám co pročítat Wink
maryska

PříspěvekZaslal: 12.únor 2008, 19:57    Předmět: Citovat

ksandyzlaty Laughing kdyby jsi si projela toto forum nepřekvapily by tě takovéto odpovedi.Tyto reakce nejsou zde nic nového Confused U pnf a emc jsem to tady už četl.Jednoho staršího pana poslali k ..... a mě http://wiki.pvfree.net/index.php/RTFM a když jsem se přepsal send a seed byl jsem radši nevedět Laughing Takže nezanevři na utorrent jako program je to to nej....... co je k mání.

Seedovaní je že posílaš data jinym
Počet je kolika ty data posíláš
Seedy mají 100% dat , peer co nemají 100%
Na šipky se vykašli jsou jen informativní - pro nováčka.
XzigiX

PříspěvekZaslal: 12.únor 2008, 21:43    Předmět: Citovat

maryska napsal:
ksandyzlaty Laughing kdyby jsi si projela toto forum nepřekvapily by tě takovéto odpovedi.Tyto reakce nejsou zde nic nového Confused U pnf a emc jsem to tady už četl.Jednoho staršího pana poslali k ..... a mě http://wiki.pvfree.net/index.php/RTFM a když jsem se přepsal send a seed byl jsem radši nevedět

No myslím, že ak by si sa stal stabilným uživatelom, ktorý tu bude radiť ľuďom s vecami čo sa týkaju uTorrentu tiež začneš určite skor či neskôr použivať skratky typu "RTFM"Very Happy
maryska

PříspěvekZaslal: 12.únor 2008, 22:25    Předmět: Citovat

Na to abych tady radil jsem dost starej.Jsem samouk takže vše mám jen z druhý ruky.Nepoužívám icq,jabbert,trilian,mail mam jen na přijímání spamu a HTML je pro mě špenělská vesnice.Takže komu bych já mohl radit Laughing Laughing
Nevím, jestli bych začal skor či neskôr použivať skratky typu "RTFM", věřím že bych si připomenul svoje začátky a dal delete,protože pro mě byla dost brutální tato zkratka.
XzigiX

PříspěvekZaslal: 12.únor 2008, 22:42    Předmět: Citovat

maryska napsal:
Na to abych tady radil jsem dost starej.Jsem samouk takže vše mám jen z druhý ruky.Nepoužívám icq,jabbert,trilian,mail mam jen na přijímání spamu a HTML je pro mě špenělská vesnice.Takže komu bych já mohl radit Laughing Laughing
Nevím, jestli bych začal skor či neskôr použivať skratky typu "RTFM", věřím že bych si připomenul svoje začátky a dal delete,protože pro mě byla dost brutální tato zkratka.

Keď už nič ine tak treba to brať s usmevom SmileVery Happy
maryska

PříspěvekZaslal: 12.únor 2008, 22:54    Předmět: Citovat

Jo beru to s Very Happy Very Happy vždyt nejde o život Wink
XzigiX

PříspěvekZaslal: 12.únor 2008, 23:06    Předmět: Citovat

maryska napsal:
Jo beru to s Very Happy Very Happy vždyt nejde o život Wink

presne Wink su aj horsie veci na svete Very Happy Ale uz sme riadne odbehli od temy, dufam ze nedostanem BAN Very Happy
Qwerty

PříspěvekZaslal: 16.květen 2012, 21:41    Předmět: Citovat

Stejně je to nejlépe popsaný na wiki http://bit.ly/J8C8E8
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Prosím o radu Časy uváděny v UTC + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: