µTorrent CZ je nejpoužívanější a možná i nejlepší P2P BitTorrent klient - tedy program pro stahování souborů přes torrent

HledatHledat   EnglishEnglish   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení 

Windows XP R.I.P. - Pravda o ukončení Windows XP

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Aktuálně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 08.duben 2014, 15:08    Předmět: Windows XP R.I.P. - Pravda o ukončení Windows XP Citovat

Dnes oficiálně skončila technická podpora Windows XP ze strany Microsoft.
Nebojte, žádná smrt se nekoná, počítač vám poběží vesele dál mnoho dalších let.

Novinové titulky napsal:
Stále ještě používáte na počítači Windows XP? Riskujete!

Windows XP končí. Kdo je nenahradí, bude mít bezpečnostní problém!

Mozek bankomatů dosluhuje, podpora starých Windows XP končí

Internetové účty nejsou v bezpečí, varují banky

V minulosti již byla ukončena podpora systému DOS, Win 95, Win 98, Win 2000 a dalších a přesto se najde mnoho uživatelů, kteří na těchto systémech vydrželi běžet bez problémů ještě spoustu let a následně při koupi nového počítače přešli i na nový systém. Rozhodně nikdo nevypne Windows XP. Nestane se žádná katastrofa. Ukončení podpory ze strany Microsoft znamená, že už pro tento systém nebudou vydávány bezpečnostní aktualizace. Nic víc, nic míň. Pokud máte v počítači kvalitní firewall, kvalitní antivirus a hlavně, pokud při práci s počítačem připojeným k internetu používáte mozek, nic vám nehrozí. A jen tak mezi námi, pro mě podpora XP skončila vydáním SP3. Aktualizace mám trvale vypnuty. Na druhém PC s Windows 7 SP1 jsem na tom podobně. Žádné online aktualizace nestahuji. Maximálně Service Pack. A kolik myslíte, že se mi prohání v obou počítačích virů. Ani jeden, o kterém bych věděl. Pak je tu možná několik těch, o kterých nevím...
Bankovní konto a kreditky vám pravděpodobně vysává někdo jiný, než potencionální viry ve Windows XP.

Proč tedy tolik humbuku pro nic?

Několik uživatelů se mě vyděšeně ptalo na ukončení XP. Je to dobře mířený marketingový tah, který má podstatně zvýšit prodej nových Windows 8.1. Z Windows XP už Microsoftu nic nekápne. Proto!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 08.duben 2014, 15:08    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomasek1234
Expert

PříspěvekZaslal: 08.duben 2014, 21:02    Předmět: Citovat

XP SP2, aktualizace off, takze ani nevim ze neco konci Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 08.duben 2014, 21:02    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 09.duben 2014, 21:57    Předmět: Citovat

Avast Antivirus bude i nadále podporovat uživatele Windows XP pomocí vytváření bezpečnostních modulů a detekcí, aby mohl řešit bezpečnostní otázky minimálně po dobu dalších tří let. Naše nejnovější verze avast! Free Antiviru, avast! 2014, funguje na Windows XP velmi dobře, a to z důvodu nízkých nároků na systémové požadavky, díky své rychlosti a zanedbatelné spotřebě energie. Avast chrání více uživatelů XP než kdokoliv jiný.

Stáhněte si avast! Free Antivirus zcela ZDARMA.
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 28.květen 2014, 17:30    Předmět: Citovat

Windows XP lze i nadále aktualizovat

Ačkoliv podpora Windows XP v edicích Home a Professional skončila v dubnu 2014, verze Embedded jsou stále podporovány. Jednoduchou úpravou registru lze docílit toho, že se váš operační systém bude tvářit jako Windows XP Embedded POSReady a bude dostávat aktualizace ještě dalších pět let.

Jak tvrdila řada analytiků, ukončení podpory Windows XP bylo ze strany Microsoftu hlavně obchodním tahem, nikoliv technologickou nutností. Embedded verze Windows XP jsou využívány v různých průmyslových zařízeních, kioscích, terminálech a automatech a jejich jádro a řada komponent jsou prakticky totožné s běžnými OS a pro ně Microsoft připravuje aktualizace dál. Bylo tedy jen otázkou času než někdo přijde na trik jak tyto aktualizace využít.

Celý článek zde: http://www.ictmanazer.cz/2014/05/uprava-registru-umozni-aktualizace-windows-xp-do-roku-2019/

Návod na prodloužení aktualizací Windows XP

Ve Windows XP Home i Professional 32bit stačí spustit soubor "UpdateXP.reg" obsahující tento kód:
kód:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
"Installed"=dword:00000001

Celý článek a postup pro 64bit edice: http://www.sebijk.com/community/board15-other/board73-tutorials/2985-getting-xp-updates/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pety
Pokročilý

PříspěvekZaslal: 28.květen 2014, 20:05    Předmět: Tyhle aktualizace Citovat

Tyhle aktualizace nebudou testovány na kompatibilitu s běžnými desktopovými programy - což je zdaleka nejdražší část tvorby záplat. Je jen otázkou času, kdy zbourají nějakou funkčnost. No a nebudou se týkat IE.

Divím se, že lidi nepožadují aktualizace i na 3.11, ty byly taky hodně oblíbené. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 28.květen 2014, 21:39    Předmět: Citovat

Moje aktualizace začínají a končí vydáním service packu.
Na XP jsem skončil čistou instalací se SP3. Na 7 jsem skončil čistou instalací se SP1.
Ostatní aktualizace zcela ignoruji. Víc problémů, než užitku.
Nedávno jsem reinstaloval PC s XP SP3. Provedl jsem zálohu obrazu HDD.
Pak jsem nechal dotahat běžné aktualizace. Po nich se PC zpomalil natolik, že jsem obnovil obraz a update zakázal.
A vzhledem k tomu, že jsem konzerva, upgrade na na novější verzi Windows provádím s několikaletým zpožděním.
Windows 8.x pravděpodobně přeskočím (jako Vista delete) a přejdu až na Windows 9 po vydání SP1.
Teda, pokud je ještě více nesprasí, než ty osmičky. Wink

P.S. Na staré železo jedině XP. Metro zas jen na tablety a mobily.
Tomasek1234
Expert

PříspěvekZaslal: 29.květen 2014, 13:55    Předmět: Citovat

XP je ideal. Starsi kompy jedine ten. W7 na stolni novy masiny. W8 = bliti hnus.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pety
Pokročilý

PříspěvekZaslal: 30.květen 2014, 18:51    Předmět: Citovat

Tvůj problém. Já jsem s 8.1 maximálně spokojený.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomasek1234
Expert

PříspěvekZaslal: 01.červen 2014, 07:44    Předmět: Citovat

To ti gratulujeme Very Happy
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 11.březen 2016, 23:54    Předmět: Citovat

Mozilla Firefox je jedinným prohlížečem pod Windows XP, který zvládne zobrazovat webové stránky šifrované TLS 1.2.

A ještě jedna informace navíc:
Google oznámil ukončení aktualizací prohlížeče Chrome v dubnu 2016 pro systémy Windows XP a Vista.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra uTorrent CZ -> Aktuálně Časy uváděny v UTC + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: