µTorrent CZ je nejpoužívanější a možná i nejlepší P2P BitTorrent klient - tedy program pro stahování souborů přes torrent

HledatHledat   EnglishEnglish   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   RegistraceRegistrace   PřihlášeníPřihlášení 

INSTALUJ.cz - antiviry prověřený uTorrent s čórnutým obsahem

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra uTorrent CZ -> Aktuálně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 22.duben 2015, 17:37    Předmět: INSTALUJ.cz - antiviry prověřený uTorrent s čórnutým obsahem Citovat

INSTALUJ.cz - antiviry prověřený uTorrent od PS Media s čórnutým obsahem

Dnes 20.duben 2015 na mě začali skákat reklamy serveru INSTALUJ.cz na antiviry prověřený uTorrent, který lze stáhnout z jejich webu.

Jak jsem zjistil, ke stažení není nabízen instalátor uTorrent221.exe ze stránek uTorrent.CZ , ale jejich vlastní, včera vytvořený (dle otisku časového razítka jejich digitálního podpisu) a dnes nasazený do reklamní akce. Základem pro jejich instalátor je ten můj, vydaný dne 14.04.2014.

Problém je však v tom, že jejich instalátor je na jejich webu prezentován jakoby pocházel ze stránek uTorrent.CZ.
Navíc obsahuje mnou vytvořené soubory, k jejichž sdílení v rámci jejich instalátoru jsem nedal svolení.
kód:
current.btskin - mnou vytvořený soubor vzhledu
settings.dat - mnou vytvořený soubor nastavení
utorrent.lng - mnou a Lumirem vytvořený překlad
utorrent-221-25534.chm - mnou vytvořený český návod

Napsal jsem jim email i s návrhy řešení nastalé situace. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 22.duben 2015, 17:37    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
emc
Administrátor

PříspěvekZaslal: 24.duben 2015, 01:22    Předmět: Shrnutí a uzavření sporu uTorrent.CZ a INSTALUJ.cz Citovat

Pro přehlednost jsem toto vlákno (neobsahující žádný příspěvek od instaluj.cz) promazal a ponechávám jen toto

Shrnutí a uzavření sporu uTorrent.CZ a INSTALUJ.cz

Dne 20.duben 2015 v 18:03 odeslán do redakce instaluj.cz email upozorňující je na tyto skutečnosti, že jejich instalátor (Moje poznámka: Který obsahuje chyby, protože někdo dělá něco, čemu ne zcela dobře rozumí.) je prezentován jakoby pocházel ze stránek uTorrent.CZ. Navíc obsahuje mé autorské dílo, aniž by mě požádali o souhlas k tomuto způsobu šíření. Navrženy způsoby řešení.

Dne 20.duben 2015 v 18:15 jsem tuto záležitost zveřejnil na fóru a odkaz článku dal na Facebook. Asi za dvě hodiny reagoval zástupce instaluj.cz omluvou a s tím, že následující den mi na email odpoví. Článek i odkaz na FB jsem jako projev dobré vůle odstranil.

Dne 21.duben 2015 v 8:32 jsem obdržel odpověď, ve které se omlouvají, vysvětlují své důvody (zejména falešná hlášení AV) a požadují, abych vytvořil instalátor speciálně jen pro jejich web.

Dne 21.duben 2015 v 21:10 jsem jim odpověděl, že se stupidním Google a jinými pseudo antiviry bojuji (obesílám je s reporty o falešných detekcích). Dále jsem jim sdělil, že nebudu vytvářet pro každý softwarový portál jejich vlastní instalátor. Ať buď použijí ten můj s mými přidanými soubory, nebo pouze "utorrent.exe", který je sám o sobě také instalátorem. Upozornil jsem je na stále trvající nevyhovující stav (jejich instalátor s mými soubory nebyl odstraněn).

Vzhledem k tomu, že se ani následující den 22.duben 2015 nic nezměnilo a ani jsem již neobdržel žádnou odpověď, v 17:37 jsem obnovil článek na fóru i odkaz na něj na Facebooku. Navíc jsem přidal pohrůžku reciprocity (vy porušujete moje autorská práva, já budu porušovat ty vaše) pro případ, že nesjednají nápravu do 24.duben 2015 18:00. Teprve až toto zabralo. Týž večer jejich zástupce na FB příslibil, že mi následující den napíše.

Dne 23.duben 2015 v 10:00 zástupce instaluj.cz vyjádřil lítost, že celá záležitost takto dopadla a že naše spolupráce tímto končí. (Moje poznámka: Spolupráce skončila již dávno, viz http://forum.utorrent.cz/viewtopic.php?p=17701#17701.) Navíc se cítí dotčeně. Nakonec prý nasadí vlastní překlad ve vlastním instalátoru. A že jsem si dovolil celou záležitost zveřejnit (hlavně jeho email, který jsem tedy na jeho žádost smazal), možná předají tuto záležitost svému právníkovi, protože jsem se prý dopustil několika přestupků...

Prostě klasika. Ten, kdo něco poruší se ještě cítí dotčeně a kope kolem sebe, když poškozený na tuto skutečnost upozorní a opakovaně žádá sjednání nápravy...

Každopádně, nakonec INSTALUJ.CZ uznali oprávněnost mého požadavku a dotčený instalátor (jak jsem zjistil 23.duben 2015 ve 12:50) ze svého webu stáhli, resp. celou katalogovou stránku uTorrent dočasně sestřelili. Aktuálně (platí pro 23.duben 2015, 16:45) je na stránkách INSTALUJ.CZ ke stažení čistý "utorrent.exe" ve verzi 2.2.1.25302 (nejvyšší build této verze dostupný na oldversion.com) bez mnou přidaných souborů.

Tímto považuji celou záležitost za vyřízenou a pokud instaluj.cz nebude podnikat další kroky proti mé osobě, pak toto téma tímto příspěvkem uzavírám...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Google
AdSense

PříspěvekZaslal: 24.duben 2015, 01:22    Předmět: Reklama

Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra uTorrent CZ -> Aktuálně Časy uváděny v UTC + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: